kes me oleme?

natuke meist

Mesindusega oleme tegelenud juba pikemat aega alates 1992 aastast aga meie väike perefirma Karuste Mesi OÜ sai loodud 2009 aastal.

Kindlasti tekib küsimus, kust kohast selline huvitav nimi? Kuna tegutseme Karuste talus ja karu on suur maiasmokk, siis siit tuligi meie nimi.

Mõni aeg hiljem 2009 aastal alustasime mee tarnimist kaubanduskettidesse. Seega on võimalik meie mett leida kõikides Coop jaekaubanduse ketti kuuluvates väiksemates ja suuremates kauplustes.

Meie mesila tegemistel hoiab silma peal Veterinaar- ja Toiduamet. Mee käitlemisruumid vastavad nõuetele ning mesilaspered on kontrollitud ja terved. 

Meie meel on kõrge diastaasi arv, mis annab talle ainulaadse maitse ja suurepärased tervendavad omadused. Tänu sellel on ka meie meel Tunnustatud Eesti Maitse ehk pääsukesemärk.

Meetvõtt

Ühe 3-4 kilose raami koos mesilaste ja meega tarust väljasikutamine on tõeline vägitegu. Arvestades, et raamilt tuleb osava liigutusega tarru tagasi raputada suur hulk mesilasi, kes korraks sumisedes möiratavad ja siis oma asjatoimetusi tegema siirduvad.

Meevõtt on ka nagu meditatsioon, kus saad näha, kui rahulikuks suudad jääda, kui oled parve mesilasi raamilt maha raputanud ja kui nad hetkeks õhus on. Või hetk, kui raami tarust võttes ja rapsides saab mõni mesilind muljuda ning mille peale tuleb valvurmesilane ümber pea tiirutama, öeldes, et nii ei tehta.

Meekärjed kaanetatakse lahti alustades kärje altpoolt ülespoole, tehes siis seda, kas käsitsi kärjenoa või –kahvliga või masinaga. Lahtikaanetatud meeraamid lähevad meevurri, kust mesi tsentrifugaaljõu toimel  koguneb vurri seintele, sealt valgub vurri koonulisele põhjale. Vurri allosas on väljalaske kraan, kust  mesi lastakse läbi sõela meenõusse.